Rysunek i malarstwo

hr

Działania artystyczne głównie będą skupiać się na zgłębianiu tajników rysunku i malarstwa wzbogacając to o różnorodne zabawy twórcze, które mają na celu uwrażliwienie dziecka na otaczający nas świat, rozwijanie wyobraźni, wzbogacanie osobowości a także wpływają na poprawę sprawności manualnej. Na zajęciach będziemy poznawać różne techniki rysunku i malarstwa oraz podstawowe pojęcia z nimi związane takie jak m.in.: kompozycja, perspektywa, światłocień.

Zajęcia artystyczne dla dzieci wiążą się z samymi korzyściami. Dzięki nim następuje rozwój sprawności motorycznej i wrażliwości artystycznej dziecka. Ponadto zajęcia plastyczne dla dzieci kształcą wyobraźnię, zdolność myślenia i zaspokajają potrzebę aktywności. Warsztaty artystyczne dla dzieci powinny być konstruowane zgodnie z ich zdolnościami motorycznymi, bowiem trzyletni przedszkolak rysuje głównie linie pozbawione kształtu, zaś sześciolatek potrafi już odtwarzać szczegóły, takie jak palce u rąk czy dym z komina.

Zajęcia i zabawy artystyczne dla dzieci mają ponadto wiele innych zalet. Są konieczne, ponieważ kształcą w dziecku zdolności manualne, które wykorzysta później do nauki pisania i wykonywanych innych czynności, do których potrzebne są szczególnie palce. Ponadto dzięki rysowaniu dziecko odkrywa świat. Rysunek jest dla niego źródłem przyjemności estetycznej i radością z własnej twórczości. Dzięki rysowaniu dziecko ma możliwość ekspresji własnych uczuć, czynność ta pozwala przedszkolakowi na zaspokojenie charakterystycznej dla tego wieku potrzeby działania i spożytkowania energii w pożyteczny sposób. Zajęcia plastyczne dla dzieci pozwalają im ponadto na poprawę ich koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Dzięki różnorodności materiałów plastycznych dziecko może stymulować swoje zdolności twórcze, rozwija fantazję, poprawia myślenie, poszukuje nowych rozwiązań i skojarzeń.

Na zajęciach będziemy bawić się kolorami, poznawać różne techniki rysunku i malarstwa oraz podstawowe pojęcia z nimi związane takie jak m.in.:
kompozycja, perspektywa, światłocień.

Pracownia działań artystycznychhr

Działania artystyczne głównie będą skupiać się na zgłębianiu tajników
rysunku i malarstwa wzbogacając to o różnorodne zabawy twórcze, które mają
na celu uwrażliwienie dziecka na otaczający nas świat, rozwijanie
wyobraźni, wzbogacanie osobowości a także wpływają na poprawę sprawności
manualnej.

Pomożemy Twojemu dziecku

ODNALEŹĆ SWÓJ WŁASNY TALENT LUB TEŻ GO ROZWINĄĆ